Gemeinschaft

Recklinghausen’de camii ve külliyenin temeli atıldı

19. Februar 2015

Gereken yetki ve müsadelerin alınması ve resmi işlemlerin sonuçlanmasından sonra cemiyetin şu anda bulunduğu alan üzerinde camii inşaatına başlayan Recklinghausen Cemiyeti, bu vesileyle bir temel atma töreni düzenledi. Yoğun bir cemaat katılımıyla gerçekleştirilen törene; Recklinghausen Belediye Başkanı Colfgang Fantförderer, Yakın Kilise Papazı Dr. Jürgen Schcack, Belediye Encümen Azası Möller, Teknik Fen İşleri Sorumlusu özellikle bu camii projesi ile alakalı belediye yetkilisi Schcetlick, IGMG Ruhr A Bölge Başkanı İsmet Çataklı ve mesai arkadaşları, cami çevresinde faaliyetlerini sürdüren bazı esnaf ve çevre sakinleri, KFZ Kurt ve Auto Kurt Yetkilisi Ensar Kurt, diğer cemiyet yetkilileri ve hoca efendiler katılarak camii inşasının hayırlı olması dileğinde bulundular.

Cemiyet alanında inşaat bölümünde gerçekleştirilen temel atma töreni Recklinghausen Cemiyeti’nden Avrupa Kur’an-ı Kerim OkumaYarışması Birincisi Yunus Emre Yanaz’ın okuduğu Kur’an ile başladı. Cemiyet İmam-Hatibi Abdullah Kodaman ve Cemiyet Başkanı Mevlüt Göce’nin selamlama konuşmaları ve çalışmalar hakkında bilgiler vermesi ile devam eden program, misafir konuşmacıların selamlama ve başarı dileklerini bildirdikleri konuşmalarıyla devam etti.

Cemiyetin ve çevrede bulunan Müslümanların ihtiyaçlarını büyük ölçüde giderip, mekan sıkıntılarını rahatlatacak olan cami ve külliye inşaatının başlatılması cemaat tarafından da büyük memnuniyet ve sevinçle karşılandı.

Katılan cemaat ve misafirler için açık büfe yemek ikramının yer aldığı programda yapılan konuşmalar, karşılıklı dilek ve temennilerden sonra temel atma işlemmine geçildi.Başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm belediye yetkilileri sıra ile caminin temeline sembolik beton harç attılar. Program daha sonra yapılan dualar ve okunan kapanış Kur’an- ı Kerim’i ile son buldu. Cemiyet başkanı Mevlüt Göce’nin verdiği bilgilere göre, camii ve külliyenin inşaat süreci yapılan bağış, destek ve yardımlara bağlı olacak. Göce, külliye alanının 1600 metrekare olacağını, bu alanın yüzde otuzunun ibadete <a“http: target=“600×400″></a“http:><//a>açık olan kısım olacağı, diğer kısımların ise kültür ve sosyal faaliyetlerde kullanılacağını belirterek, yardımda bulunmak isteyen hayır severlerin aşağıdaki cemiyet inşaat yardım hesabına yardımlarını havale etmelerini rica etti.

Islamischer Kultur Union e.V. Konto Nr. 110299 23 BLZ 426 501 50

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com